Освітяни Трускавця зустрілися з гостем зі Швейцарії
29 червня у Трускавці відбулася зустріч директорів та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з Олегом Юркіним — українським громадським діячем та соціальним працівником, який проживає у місті Берн. Ініціатором події став Центр професійного розвитку педагогічних працівників Трускавецької міської ради.
Учасники зустрічі ознайомилися з освітньою та інтеграційною діяльністю гостя зі Швейцарії. Олег Юркін відомий як засновник і директор першої суботньої української школи «Соняшник» у Швейцарії. Також він працює у соціальній сфері, зокрема в компанії ORS Service AG, яка займається інтеграцією та супроводом біженців.
Під час спілкування освітянам представили програму «Крок». У міськраді її називають авторською практико-методологічною лінією. Вона поєднує багаторічну роботу з дітьми, підлітками, педагогами, батьками і дорослими з педагогічною освітою, методичною рефлексією, практико-психологічним баченням, науково-педагогічними орієнтирами та ціннісно-смисловим розумінням розвитку людини.
Окремо йшлося про діяльність Олега Юркіна як партнера і координатора освітніх ініціатив для українців у Берні. Ці ініціативи пов’язані з проєктами дистанційного навчання та європейської інтеграції.
У Трускавецькій міській раді повідомили, що за підсумками зустрічі розраховують на співпрацю у напрямку підвищення кваліфікації педагогів та обміну досвідом реалізації напрацьованих практик. Також серед озвучених перспектив — можливість перебування делегації від освітян Трускавецької ТГ у Швейцарії.
Зустріч стала майданчиком для професійного діалогу між освітянами Трускавця та представником української громади в Берні, який поєднує освітню роботу з соціальними проєктами для українців.